Categories
Zprávičky

Valašské muzeum v přírodě se rozšiřuje

Rožnov pod Radhoštěm: Intenzivní práce na rozšiřování Valašského muzea v přírodě jsou v plném proudu, vzniknout má nový areál nazvaný Kolibiska, situovaný nad Valašskou dědinou. Probíhající práce na oplocování areálu se nejprve dotknou turistické trasy, která se prodlouží a v těchto dnech se přeznačuje.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm pokračuje v přípravě nového areálu Kolibiska, který by měl být ze čtyř areálů rozlohou největší. Aktuálně se pracuje na oplocení areálu, které by mělo být dlouhé 1400 metrů a současně bude změněna turistická trasa na Jurkovičovu rozhlednu. Ta se od Tylovic prodlouží o téměř 400 metrů.

„S vedením muzea jsme opakovaně diskutovali změny turistické trasy k Jurkovičově rozhledně. Poslední jednání se ale týkalo i nového vstupu v blízkosti Jurkovičovy rozhledny. U rozhledny bude vybudováno i sociální zázemí, které budou moci využívat nejen návštěvníci muzea, ale také návštěvníci rozhledny, což je pro nás příjemná zpráva. Návštěvnost rozhledny roste a o potřebě řešit dopady turismu v této lokalitě diskutujeme již delší dobu,“ doplnila místostarostka Kristýna Kosová.

Nový areál Kolibiska představí chov ovcí, salašnictví, pastevectví, horskou kulturu nebo lesnictví. Do roku 2027 by mělo v areálu nad Valašskou dědinou vyrůst 25 nových objektů.

 

Autor tiskové zprávy: Mgr. Petra Graclíková, MěÚ Rožnov p. R., foto: iRožnovsko.cz

Translate »