Categories
Nezařazené Zprávičky

Rožnovské vlakové nádraží čeká rozsáhlá rekonstrukce

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm. Obnovou projde jak její kolejiště, tak i nádražní budova. Předpokládané celkové investiční náklady této akce dosahují 236 milionů korun, realizace projektu bude spolufinancována z prostředků RRF. Stavební práce jsou plánovány od letošního srpna do května příštího roku.

Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek pro cestující. „Stavba bude zahrnovat nejen rekonstrukci stanice, ale částečně i navazujícího traťového úseku. V Rožnově vzniknou dvě nová nástupiště s nástupní hranou ve výšce 550 mm nad kolejí pro komfortní nástup do moderních nízkopodlažních vlaků. Přístup k vlakům bude po přechodu propojeném chodníkem s oběma nástupišti,“ popisuje za Správu železnic ředitel Stavební správy východ Miroslav Bocák.

Kompletní přestavbou projde rovněž stávající nádražní budova, ve které dojde ke změně vnitřních dispozic. Zvýší se kapacita čekárny, vybudují se prostory pro odbavení cestujících a nové hygienické zařízení pro veřejnost. Samozřejmostí bude bezbariérový přístup do budovy, na veřejné toalety a na nástupiště. Pro informování nevidomých osob poslouží orientační hlasový majáček.

Cestující ocení designové lavičky a koše, stejně jako nový přístupový chodník od konce Zemědělské ulice. Ke zvýšení komfortu cestování přispěje také možnost celodenního nebo krátkodobého parkování přímo u nástupiště a u nádražní budovy.

Pro budoucí instalaci zabezpečovacího zařízení se postaví nový technologický objekt, který bude propojený se stávající nádražní budovou společným zastřešením. V takto vytvořeném průchodu na nástupiště z přednádražního prostoru budou umístěny stojany na kola hlídané kamerovým systémem.

Po dobu rekonstrukce nádražní budovy bude zajištěno fungování pokladny, čekárny a WC pro cestující v mobilních buňkách. Na nezbytnou dobu bude zřízeno provizorní nástupiště, zavedení náhradní autobusové dopravy se předpokládá pouze během října a listopadu.

Autor tiskové zprávy: Správa železnic, státní organizace, vizualizace: Správa železnic, státní organizace, titulní foto: Martin Vojtovič

Translate »