Categories
Zprávičky

Rekonstrukce hlavního silničního tahu přes Rožnov začne v dubnu

Rožnov pod Radhoštěm: Dlouho plánovaná rekonstrukce části hlavní silnice I/35 v úseku od vjezdu do Průmyslového areálu Tesla po křižovatku U Janíků začne v dubnu. Do konce roku 2016 dojde k rozšíření komunikace z dvoupruhové na čtyřpruhovou, vzniknou nové autobusové zastávky, nové světelné křižovatky i přechody pro chodce. Úprav dozná také autobusové nádraží a změní se i parkovací místa.

Na prvním kontrolním dnu se ve středu 18.3.2015 sešli zástupci investora (Ředitelství silnic a dálnic ČR) a realizátora (sdružení firem Alpine – Swietelsky), s vedením města Rožnov p. R., zástupci Průmyslového areálu Tesla, dalších subjektů a společností a veřejností. Tématem setkání byla připravovaná rekonstrukce hlavní komunikace vedoucí z Valašského Meziříčí přes Rožnov pod Radhoštěm (dále jen silnice/komunikace I/35).

„Hlavním investorem této rekonstrukce je Ředitelství silnic a dálnic ČR, město Rožnov není v tomto případě zadavatelem stavby, ale samozřejmě naším hlavním zájmem je včasná a maximální informovanost o jednotlivých činnostech a uzavírkách na předmětné komunikaci a také koordinace s dalšími investičními akcemi města v této lokalitě,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš s tím, že občané potřebují vědět, jaká dopravní omezení budou s rekonstrukcí I/35 souviset.

Rekonstrukce komunikace I35 - druha cast

„V rámci rekonstrukce silnice I/35 dojde k celkovému rozšíření silničního tělesa. Stávající komunikace bude rozšířena z dvoupruhové na čtyřpruhovou. Dále budou vybudovány nové autobusové zastávky, nový příjezd k čerpací stanici, dojde k úpravám vjezdů k obchodním centrům, Billa a Lidl, sjezdům proti těmto OC (plánovaná stavba Kauflandu). Nově bude vybudován také sjezd na ulici Meziříčskou a stavebními úpravami projdou nástupní a výstupní stanoviště na nádraží ČSAD. Velmi důležitou součástí rekonstrukce pak bude úprava všech ramen křižovatky U Janíků,“ vypočítal starosta Holiš.

Rekonstrukce komunikace I35 - treti cast

Celková délka rekonstruované komunikace je 1,3 km. Součástí prací budou také přeložky všech inženýrských sítí, nově bude zbudované veřejné osvětlení a silniční kanalizace. „V rámci stavby vznikne mimo jiné 7 světelných signalizací. Kromě křižovatky U Janíků tak bude světlená signalizace regulovat pohyb vozidel a chodců také u nádraží ČSAD a ulice Meziříčská a na vzniklých přechodech pro chodce. Změn doznají také stávající parkovací místa. Ta budou zrušena a vybudována budou nová,“ doplnil Holiš.

Důležitou informací je, že velká rekonstrukce komunikace I/35 bude realizována za plného provozu, který bude obousměrně stažen do dvou jízdních pruhů o šířce 3 metrů (každý pruh). Na prvním kontrolním dnu bylo mimo jiné také deklarováno, že investor stavby nepočítá s návrhy náhradních objízdných tras.

Rekonstrukce komunikace I35 - celkovy pohled

Se samotnými pracemi začne stavební firma v polovině dubna 2015 a to přeložkami jednotlivých sítí, kde prioritou je přeložka plynovodu včetně regulační stanice. Do přibližně poloviny srpna by tak řidiči žádná větší omezení v dopravě vnímat neměli. Následně bude zahájeno rozšíření komunikace a další práce.

Provoz na komunikaci I/35 bude plně obnoven (bez omezení) v listopadu 2016, úplné předání hotového díla je pak předběžně naplánováno na červenec 2017.

Autor tiskové zprávy: Tomáš Gross, MěÚ Rožnov p. R.

Zdroj náhledové mapy: www.roznov.cz

Translate »