Categories
Zprávičky

Problémová křižovatka u výjezdu z bývalé Tesly projde rekonstrukcí

Výjezd z areálu Tesly na komunikaci I/35 v Rožnově pod Radhoštěm je dlouhodobým problémem. Nejbezpečnějším řešením je světelná signalizace. Na té se shodli zástupci města Rožnov a Správa železnic. Cílem je výrazné zvýšení bezpečnosti a vyšší plynulost provozu. Rekonstrukce úseku začne v letošním roce.

Křižovatka u výjezdu z průmyslového areálu bývalé Tesly je delší dobu problémovým úsekem. „Na zmíněném výjezdu z areálu bývalé Tesly se v posledních letech stalo několik závažných a řada drobných nehod. Správa železnic potřebuje upravit železniční přejezd dle aktuálních norem. Jejich návrh však neřešil dopravní problémy, které pociťují občané projíždějící denně křižovatkou a stejně tak je to i problém firem sídlících v areálu. Aktivně jsme hledali řešení k oboustranné spokojenosti, a to jsem i našli,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

iRožnovsko.cz - křižovatka u Tesly - Rožnov

Problémový úsek vyřeší nová světlená signalizace, která bude v této oblasti řídit provoz. „Na čtvrtečním jednání jsme si potvrdili oboustrannou shodu na vybraném řešení. Aktuálně je v přípravě projektová dokumentace a v druhé polovině roku 2021 by měla začít realizace rekonstrukce. Celkový náklad je přes 32 milionů Kč vč. DPH a financován bude Správou železnic, což je pro město skvělá zpráva, protože se původně předpokládalo se spoluúčastí města ve výši cca 7 milionů Kč,“ doplnil starosta města Radim Holiš.

Na čtvrtečním jednání v Olomouci se také projednávala rekonstrukce železniční stanice v Rožnově pod Radhoštěm, která je již dlouho v nevyhovujícím stavu „Dozvěděli jsme se další pozitivní zprávu. Budova na vlakové stanici bude zmodernizována a bylo nám potvrzeno Správou železnic, že rekonstrukce železniční stanice začne v březnu 2022,“ uvedl starosta města Radim Holiš.

 

Autor tiskové zprávy: Mgr. Petra Graclíková, MěÚ Rožnov p. R., foto: iRožnovsko.cz

 

Translate »