Categories
Zprávičky

Rožnovem prošel čtenářský štrúdl

Rožnov pod Radhoštěm: Od budovy Městské knihovny Rožnov k památníku Čeňka Kramoliše prošel ve středu 18. března Čtenářský štrúdl. Akce se uskutečnila v rámci Března – Měsíce čtenářů a zúčastnilo se jí více než padesát uživatelů služeb rožnovské knihovny. Součástí Čtenářského štrúdlu bylo také společné čtení před budovou radnice, kterého se aktivně zúčastnili oba místostarostové města – Kristýna Kosová a Jan Kučera.

Pravidelný čtenářský štrúdl se koná vždy v březnu, který je vyhlášen Měsícem čtenářů. „Akce má za cíl propagovat roli čtení ve společnosti a knihovnu jako instituci se čtením ve městě úzce spojenou,“ uvedl ředitel Městské knihovny Rožnov p.R. Pavel Zajíc.

Průvod putoval od knihovny k soše Čtenáře od ak. soch. Igora Kitzbergera, která stojí na místě rodného domku Čeňka Kramoliše. Cestou od budovy knihovny k soše se Čtenářský štrúdl zastavil na Masarykově náměstí před budovou radnice, kde všichni přítomní společně s místostarosty Rožnova Kristýnou Kosovou a Janem Kučerou společně četli. Oba představitelé radnice také dostali od ředitele městské knihovny čtenářský průkaz.

„V podobných akcích budeme určitě pokračovat. Chceme rozšířit služby rožnovské knihovny mezi největší kruh zájemců od nejmenších až po seniory,“ uzavřel Zajíc.

Autor tiskové zprávy: Tomáš Gross, MěÚ Rožnov p. R.

Foto: archiv iRožnovsko.cz (Čtenářský štrúdl 2014)

Translate »