Categories
Nezařazené Zprávičky

Pionýrskou ulici v Rožnově uzavře na několik měsíců oprava vodovodu a kanalizace

Od 30. května 2022 do konce října 2022 bude zcela uzavřena ulice Pionýrská, která se nachází v centru města Rožnov pod Radhoštěm. Důvodem uzavírky komunikace je plánovaná oprava kanalizace a vodovodu v této oblasti. Pro řidiče bude připravena objízdná trasa, chodci budou muset využívat přilehlé přechody.

Předmětem stavby, která omezí průjezd v centru města je oprava kanalizace kanalizační stoky o průměru DN600 v délce 411 metrů, 8 kanalizačních šachet a 26 kanalizačních přípojek. Součástí stavby je i přidružená oprava úseku vodovodního řadu v délce 318 m. Téměř celá stavba je umístěna ve zpevněných plochách místních komunikací, tudíž je nutné komunikaci zcela uzavřít. Částečně uzavřen bude také průjezd ul. Palackého – slepá větev vedoucí k lávce pro pěší přes řeku Bečvu. „Jsme si vědomi toho, že uzavírka ulice ztíží dopravu v centru města, ale oprava kanalizace v této oblasti je nevyhnutelná. Věřím, že řidiči budou objízdnou trasu respektovat a žádám je o trpělivost při pohybu v centru města,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica.

Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích a bude plně značena. Nebude také možné využívat přechod pro chodce na ulici Pionýrská, chodci budou muset přejít komunikaci na ulici Nádražní a poté Videčské. Vzhledem k typu prací nebude možné zabezpečit průjezd stavbou veřejné autobusové dopravě. Z tohoto důvodu bude autobusová zastávka „Rožnov pod Radhoštěm, Palackého ul.“ přesunuta na zastávka „Rožnov pod Radhoštěm, Loana“ na silnici I/35. Stavba bude probíhat postupně a pro místní bude zajištěn přístup a omezený příjezd k okolním nemovitostem. Taktéž bude zajištěn příjezd vozidel IZS.

Autor tiskové zprávy: Mgr. Petra Graclíková, MěÚ Rožnov p. R., foto:iRoznovsko.cz

Translate »