Categories
Zprávičky

Jurkovičovu rozhlednu navštívilo rekordních 32 tisíc návštěvníků

Rožnov pod Radhoštěm: Rekordní návštěvnost za letní měsíce červenec a srpen hlásí Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm. Za oba prázdninové měsíce navštívilo dřevěnou rozhlednu na Karlově kopci nad městem 32 tisíc lidí. Rekordním dnem se stalo sváteční pondělí 5. července, kdy pracovníci rozhledny registrovali úctyhodných 890 návštěvníků. Návštěvníci také hojně využívali služeb Turistického informačního centra na Masarykově náměstí, kam o prázdninách zamířilo přes 12 tisíc lidí.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem již od svého postavení v roce 2012 patří mezi největší taháky Rožnova. To plně potvrdilo letošní léto, které přineslo nové rekordy. V červenci navštívilo rozhlednu 16 500 lidí a v srpnu 15 500 návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že v podstatě poslední skoro rok a půl tady byly v souvislosti s covid-19 stále nějaké restrikce a nejistota, jsme za takováto čísla obzvlášť rádi. Zřejmě nám hrálo do karet, že lidé letos zkrátka hodně cestovali po tuzemsku, ale věříme, že v tom hrála roli také naše reklamní kampaň, kterou jsme před létem realizovali,“ konstatoval Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov. Rekordním dnem prázdnin bylo sváteční pondělí 5. července, kdy si cestu na Jurkovičovu rozhlednu našlo celkem 890 lidí.

Jurkovičova rozhledna

Pracovníkům rozhledny se během léta mezi návštěvníky podařilo zaznamenat dva zajímavé dílčí rekordy. „Jakožto nejmladšího návštěvníka jsme registrovali 2,5 měsíční miminko, které bylo vyneseno nahoru na vyhlídkový ochoz rozhledny. S kolegou jsme se shodli, že nejvzdálenějšími návštěvníky letos v létě byli tři mladí lidé z Filipín,“ informovala průvodkyně z Jurkovičovy rozhledny Dana Procházková.

Návštěvnost podobnou minulým sezonám si v létě drželo také Turistické informační centrum na Masarykově náměstí. „V červenci a srpnu nás navštívilo lehce přes dvanáct tisíc lidí, což je jen o něco méně než v minulých letech, kdy to bylo kolem třinácti tisíc. Nejvíce se turisté a turistky ptají po trhací mapce, po turistických vizitkách a dalších suvenýrech, ale také po tipech na výlety ve městě i okolních Beskydech. Hodně také míváme obsazena kola i koloběžky z naší půjčovny,“ uvedla Tereza Foukalová z turistického informačního centra.

 

Autor tiskové zprávy: Bc. Marek Havran, MěÚ Rožnov p. R., foto: Martin Vojtovič

Translate »