Categories
Zprávičky

V Rožnově vybrali na Světlušku skoro 14 tisíc korun

Rožnov pod Radhoštěm: 13 689 korun českých, to je celková částka, kterou se podařilo vybrat během tzv. Dne pro Světlušku. Vybrané peníze půjdou na projekty Nadace Českého rozhlasu Světluška určené pro nevidomé děti i dospělé.

Den pro Světlušku se odehrál v Rožnově pod Radhoštěm v pátek 11. 9. pod záštitou Základní školy Záhumení v Rožnově pod Radhoštěm. Od 7:00 hod. prodávaly dobrovolnické dvojice – Světlušky ze Střední zemědělské a přírodovědné školy v Rožnově pod Radhoštěm v ZŠ Záhumení i v centru města Rožnova p. R. sbírkové předměty, jejichž zakoupením přispěli všichni dárci na projekty Nadace Českého rozhlasu Světluška pro nevidomé děti i dospělé.

Paní učitelky i páni učitelé si rámci výuky připravili aktivity pro děti ve třídě v duchu „být nevidomým dítětem“. Od 12:00 hod. probíhala cukrárna „Po slepu“ na školní zahradě v ZŠ Záhumení díky skvělým maminkám žáků školy, které napekly spoustu výtečných zákusků, maffinů, koláčů, buchet atd., při kterých si děti i dospělí vyzkoušeli jak prakticky být nevidomým a jíst zákusky, moučníky a pít nealko nápoje apod. Ve 14:00 hod zahrálo loutkové divadlo V batohu interaktivní pohádku O Nebojsovi. Výtěžek z dobrovolného vstupného jde také opět na NČR Světluška.

[ngg src=“galleries“ ids=“46″ display=“basic_thumbnail“ override_thumbnail_settings=“0″]

Nakonec se na pomoc nevidomým a slabozrakým podařilo v Rožnově vybrat celkem 13 689 Kč.

Certifikát Světluška ZŠ Záhumení Rožnov pod Rahoštěm

Autor tiskové zprávy: Jiří Hauser, vychovatel školní družiny ZŠ Záhumení Rožnov pod Radhoštěm (redakčně zkráceno)

Foto: ZŠ Záhumení Rožnov p. R. a Martin Vojtovič

Translate »